Πρωταθλητής Αργολίδας & Μαθηματικά ο ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ μάς ...

Πρωταθλήτης Αργολίδας ο Παναργειακός-μας .. & Μαθηματικά  με Χατ τρικ του De Souza

Με την χθεσινή του άνετη νίκη ο Παναργειακός στέφθηκε & τυπικά πρωταθλητής Αργολίδας δύο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση των playof. Στο χθεσινο παιχνίδι η διαφορά ήταν μεγάλη, αφού ο Παναργειακός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού από το πρώτο λεπτό,χωρίς να κινδυνεύσει σε κανένα σημείο η εστία του Σούρσου, που ήταν θεατής σε όλο το παιχνίδι.
Η ομάδα του Παναργειακού κατάφερε & προηγήθηκε με σουτ του De Souza  στο 42  λεπτό στο πρωτο ημίχρονο(0-1) &  αύξησε το δείκτη του σκορ με άλλα δύο προσωπικά γκολ σε διάστημα τριών στο 63ο κ 66ο λεπτό.
Τήν  ερχόμενη  αγωνιστική  την Κυριακή  αντιμετωπίζει  την ομάδα του Τροιζινιακου  στο ΔΑΚ ΆΡΓΟΥΣ  με  ώρα έναρξης  17.00 μ.
Την Τρίτη  γίνεται  γίνεται η  κλήρωση του μίνι πρωταθλήματος για  την Άνοδο στην Γ Εθνική των ομάδων των Πρωταθλητών  Ενώσεων
Στον όμιλο είναι  οι ομάδες  των Ενώσεων  Κορινθίας  ,Περαίως  , Εύβοιας  ,Βοιωτίας  ,Ευρυτανίας  ,Φωκίδας  , Αργολίδας
Οι αγώνες  είναι  έξι  τρεις  μέσα  & τρεις  έξω  ανεβαίνουν  οι  τρεις πρώτες  ομάδες