Αφιερωμένη η νίκη επί του Αργοναύτη 1-0 στον μεγάλο άτυχο & Αρχηγό μας Ρέμο Μαρίνη

Ο Παναργειακός κέρδισε τον Αργοναύτη  1 -0 στο  ντέρμπι του  Β ομίλου   σημάδεψε η  απώλεια του Αρχηγόυ μας του  Ρέμου Μαρίνη
Ο Παναργειακός ήταν καλύτερος  σε όλη την διάρκεια του αγώνα προηγήθηκε  στο  42 λεπτό  με κεφάλια  του  Αιβαλιώτη  ενώ έχασε  αρκετές  ευκαιρίες ενώ είχε  & δύο  δοκάρια  το πρώτο  με τον  Θεοδωσιαδη από σουτ στο  44 λεπτό  & με τον Καμπιωτη με κεφάλια  στο 68  λεπτό  ο Αργοναύτης απηλησε  στο στο 98  λεπτό  με φάουλ  του Καπλατζη
Με την νίκη αυτή ο Παναργειακός τερμάτισε πρώτος στον Β όμιλο του πρωταθλήματος με 44 βαθμούς έχοντας μόνο νίκες στο δεύτερο γύρο . Την ερχόμενη και τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης ο Παναργειακός έχει ρεπό. Στη δεύτερη φάση
οι τρεις ομάδες του Α ομίλου Τροιζινιακος Πανασιναικος & Ερμής Κιβερίου μαζί με τον Παναργειακό, Κορωνιδα Κοιλάδας &  Αργοναύτη θα σχηματίσουν ένα όμιλο που θα  αναδείξει τον πρωταθλητή.
Οι ομάδες του κάθε ομίλου θα αγωνιστούν σε διπλά παιχνίδια μόνο με τις ομάδες του άλλου ομίλου.
Παρά την νίκη, ο άσχημος τραυματισμός στις καθυστερήσεις του Μαρίνη επισκίασε την χαρά όλων μέσα στην ομάδα καθώς σε μία φάση κόλλησε το πόδι του στο χορτάρι .