Με καρδιά Πρωταθλητή ο Παναργειακός κέρδισε εκτός έδρας στο ντέρμπι του 2ο ομίλου την Κορωνίδα Κοιλάδας με 0-3 !!!

Νκηφόρο παιχνίδι του Παναργειακού μετά  από τη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω covid εδειξε να είναι  σε καλή αγωνιστική κατάσταση
Χαρακτηριστικό ήταν η δύναμη και το πάθος για νικη που επέδειξαν οι παίκτες τήςομάδας μάς. Στο πρώτο ημίχρονο κυριάρχησε η δύναμη &  από τις δύο ομάδες ,με κόντρα τον αέρα  η ομάδα μας δεν είχε  πρόβλημα  στήν  άμυνα
 Στο  δεύτερο ημίχρονο το γρήγορο γκολ του αρχηγού Μαρίνη στο 46 λεπτό κ του Παπασπύρου στο 50 λεπτό έκαναν την υπόθεση νίκη πιο εύκολη. Στη συνέχεια του παιχνιδιού η ομάδα της Κοιλάδας έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Καζά στο 55 λεπτο με δεύτερη κίτρινη  κάρτα δεν κατάφερε να πετύχει κάτι.Το σκόρ έκλεισε στο 80 λεπτο  0-3 με  εκτέλεση φάουλ του Ζίου . Ο Δημήτρης Μπατακος επέλεξε Κομποσης Διαμαντής Φλώρος  ( Καραμάνος  87 λεπτό) Σελλής Φλεβάρης  Ζίου Παπασπυρου Μαρίνης Αιβαλιωτης (Μπουρης 87 λεπτό)Καμπιωτης ( Θεοδωσιαδης  81 λεπτό)Μπορις (Τσιρος 55 λεπτό)
Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός αγωνίζεται εντος έδρας με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Διδύμων.