Δεν δυσκολεύθηκε να περάσει απο την Σπάρτη ο Παναργειακός

Πέρασε με 2-0 απο την Σπάρτη σε βάρος της Πελλάνας/Καστορείου ο Παναργειακός, πραγματοποιώντας μια καλή εμφάνιση και δημιουργώντας ευκαιρίες.

Ο Παναργειακός είχε τον έλεγχο του αγώνα και τις ευκαιρίες σε όλο το πρώτο ημίχρονο,αλλά δεν κατάφερε να κάνει γκολ. Ωστόσο, στην επανάληψη, με σχεδόν δύο απανωτά γκολ, άνοιξε το δρόμο προς την τελική επικράτηση.
Η παρουσία της ομάδας του Άργους ήταν απο τις καλύτερες φέτος, με κατοχή μπάλας, κυκλοφορία και ευκαιρίες, ενω δεν κινδύνευσε παρά μόνο μια φορά στο τέλος.
Να σημειωθεί πως η ομάδα της Πελλάνας, απο τις 9 νίκες της, τις 6 τις έχει εκτός έδρας!
Στο 2′ ο Κοντογιάννης έπιασε κεφαλιά από την μικρή περιοχή αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.
Στο 10′ ο Παιδάκης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, πάνω από την εστία του Κραβαρίτη.
Στο 20′ ο Καδάς έπιασε σουτ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κραβαρίτης.
Με το ξεκίνημα της επανάληψης, στο 50′ ο Μαρουκάκης βγήκε τετατετ αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.
Γκολ για τον Παναργειακό και 0-1 στο 68′ με σκόρερ τον Γ.Καδά.
Και το 0-2 στο 72′ με τον Μαρουκάκη, όταν βγήκε τετατετ και πλάσαρε εύστοχα, μετά από
ωραίο συνδυασμό με τον Μπουντόπουλο.
Στο 78ο δοκάρι για τον Παναργειακό με σουτ του Μπουντόπουλου μετά απο ατομική ενέργεια.
Η Πελλάνα είχε την ευκαιρία της στο 87′ όταν απο άσχημο διώξιμο του Φαρμάκη πήρε αντίπαλος επιθετικός αλλά ο αρμάκης έδιωξε το σουτ του και κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Συνθέσεις:
Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου (Αλ.Μαντζούνης): Κραβαρίτης- Κοντογιάννης, Παναγιωτίδης,
Ασπιώτης (71′ Κοτσοβός), Λαμπρόπουλος, Εμέκα, Γ.Αναστασάκος, Πετζαρομάν (71′ Ζαραφέτας), Γιόμπουε, Μουλιάτος (71′ Μπαρόνε), Ηλίας Αναστασάκος.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γ.Κούτσης): Φαρμάκης- Παναγιώτου, Καλύβας, Μπριλάκης,Μπούτας- Τσιμικλής, Μενδρινός (92′ Κυριακόπουλος), Μουσταφά (87′ Καρούτης)- Καδάς, Μαρουκάκης (79′ Συρεγγέλας),Παιδακης (70′ Μπουντόπουλος).
Διαιτητής ο Νικ.Αυγερινός, με βοηθούς τους Δημ.Βεργέτη και Δημ.Κυρίου του Συνδέσμου